Ebamugavustunne keeles 25.05.09 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Olen 23 aastane naisterahvas ja viimased 4-5 päeva on mind vaevanud ebamugavustunne keeles. Algul avastasin keele tagaosas sellised valged punnid, mida nagu varem pole märganud ja oli tunne nagu kurgus oleks midagi (juuksekarv). Valu need ei teinud. Nüüdseks on need kadunud, aga nüüd tunnen nagu keel oleks paistes. Justkui tagumised hambad suruksid keelele ja tekitaksid sellist õrna valu ja ebamugavust. Kurk on samuti õrnalt punane, aga ei valuta. Keele keskosas on natuke valget-kollakat kattu. Muid kaebusi pole. Kindlasti on raske niimoodi mingit diagnoosi panna, aga äkki oskate aimata, millega võiks tegu olla ja kuhu võiksin pöörduda. Perearst on ka hetkel paraku puhkusel.
Ette tänades,
murelik neiu.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Hambaarstid on õppinud põhjalikumalt keelehaiguseid, soovitan oma usaldusväärse hambaarsti konsultatsiooni.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi