Liikuv neer. 21.12.01 / Perearst

Külastaja küsib:

Tervist! Mul on liikuv neer, liigub 2 selgroolüli allapoole. Õnneks mingeid erilisi vaevusi seoses sellega VEEL pole. Kas see näitaja-"2 selgroolüli allapoole" näitab, et ta liigub ikka väga tugevalt. Mind huvitab, milliseid tervisehäireid selline asi võib põhjustada? Kas selline töö, kus tuleb umbes 10 kiloseid raskusi aeg ajalt tõsta ja tihti küürutada-kummardada, on mulle tegelikult vastunäidustatud ja kui selle tööga jätkan, siis võib tulla neerupõletik või tuleb mul kindlasti tulevikus minna neerukinnitamisoperatsioonile? Kui sooviksin teist last sünnitada, kas siis võib neer täiesti paigast ära minna või mis juhtub raseduse- sünnituse käigus sellise neeruga? Võib olla ei tasu rasedaks jäämisega riskida, pärast olen enda tervisega täitsa hädas? Teie soovitused mulle. Ootan väga Teie vastust, muidu olen teadmatuses. Vanust on mul 35 aastat. TÄNAN!

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lugupeetud küsija.

Liikuv neer on suhteliselt sage ning ebamugav diagnoos. Põhilisteks kaebusteks on ebamäärased tuimad, sageli teravad valud selja piirkonnas. Miks selline neeru liikuvus tekib on tegelikult teadmata. “2 selgroolüli allapoole” on suhteliselt väike liikuvus. Neerukinnitamise operatsioone tänapäeval keegi enam nii kergekäeliselt ei tee. Kahjuks ei võimalda interneti konsultatsiooni kõike nii üksikasjaliselt selgitada, kui tavaline konsultatsioon, kuid seda saab Teile kindlalt väita, et liikuv neer ei ole vastunäidustuseks Teie planeeritavale rasedusele.

Lugupidamisega,

Dr. Eero Merilind

perearst