Hernetera liigese kohal 17.10.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Aasta tagasi hakkas mul paremal alt poolt valud,sellised mõõdukad.eriti andis jooksmisel,hüppamisel ja õhtuti tunda.siis avastat mul liikuv neer,hiljem öeldi et on valest asetuv neer.ma arvasin et ju siis neer annab tunda.pool aastat tagasi avastasin hernetera suuruse muna vaagna ja reieliigese vahel.viimane kuu on vahepeal kõndides imelik,ei valuta aga tunda on midagi (hernetera on samal pool kus muidu valud,valutas varem natke kõrgemalt terast).samuti on tihti põlv valutama hakkanud.valutavad jalad on mul lapsest saati olnud.nüüd ka siis põlv.ma ei tea mida sellest herneterast arvata? Kas on põhjust muretsemiseks? Kuhu ma pöörduma peaksin? Kas herneteral ja valudel võib seos olla?Naistearsti juures olen korduvalt käinu,kõik proovid on tehtud.

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Ma pole päris kindel, kas ma sain Teie kirjeldusest õigesti aru, aga arvan, et selle hernetera näol on tegu suurenenud kubeme lümfisõlmega. Tavaliselt suurenevad lümfisõlmed reaktiivselt põletiku tagajärjel, kuid põhjusi võib olla ka muid. Soovitan Teil näidata seda moodustist oma perearstile, kes otsustab edasiste uuringute vajaduse üle.
lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst