lümfid 06.07.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Kas reumaatilised haigused võivad põhjustada muutusi lümfisõlmedes. nimelt on tekkinud ümarad käega tuntavad ning veidi kõrgemad moodustised ühel pool kõrva alumise osa poolses lümfisõlmel, katsudes nõrgalt valulik, peale katsumist jääb mõneks hetkeks selline tuim tunne katsutavasse kohta, mis möödub.
ka on tekkinud paraleelselt antud kaebusega selline asi, et vastaspoole lõualiiges muutub nagu liigutamisel kangeks /teine pool norm./. Kas sellised sümptomid võivad olla seotud ning miks võib olla antud lümfimoodustiste põhjuseks jne.
Tänud ette vastuse eest.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Vaevus on omane tõesti kaelapiirkonna kergele lümfisõlme põletikule. Selle sagedasemad põhjused on viirusinfektsioon, mandlipõletik, hambapõletik, põskkoopa põletik jm. Seisundit tasub jälgida ja uurida kui vaevus püsib üle paari nädala. Seniks ibuprofen 0,4 2-3 x päevas, kampriõli kompress valulikele lümfisõlmedele.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi