Suurenenud lümfid 15.06.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Nädal peale 1doosi moderna vaktsiini tekkis süstikohale kergelt tundlik ja sügelev punane laik ja sama kehapoole rangluu juures tekkis lümfide turse. Nüüd on punane laik kadunud aga lümfid pole tagasi tõmmanud. Kas see on normaalne ja kas on midagi mida saan selle jaoks teha et turse taanduks?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Jah, see võib olla üks vaktsiinisüsti kõrvalnähtudest. Probleem peaks ise lahenema u nädalaga. Mingit eriravimit v protseduuri ei pea esialgu vajalikuks.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi