Lümfid 08.11.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Avastasin enda kaelalt muna, millega käisin ka ultrahelis. Öeldi, et hetkel pole vajadust kuskile edasi saata ja kirja pandi nii: Vasakul pool kaelal pat. suurenenud lümfisõlmi, lisamasse ei esine. Kaelal on
piki
m. sternocleidomastoideuse serva
väikeseid, kajarikka hiilusega (sonogr
reaktiivset
laadi) lümfislmi ristiläbim. alla 0,5 cm.
Ca 3kuud on möödunud ja see pole kuskile kadunud, pigem nagu oleks suurem ja vahest segab ka pead pöörates, kas on põhjust muretsemiseks ja kuhu peaks edasi pöörduma?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Selliste lümfisõlmede käsitlemisel piirdutakse jälgimisega, püütakse ravida ka koldeinfektsioone piirkonnas, nt hambad, kurgumandlid jm.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi