pärast lümfisõlme operatsiooni 02.05.08 / Perearst

Külastaja küsib:

tere!
19 märtsil 2008a. tehti mul lümfisõlme biopsia paremalt kaelalt,(kaelasoone lähedalt)seoses lümfisõlmede suurenemisega juba 3 aaastat.Operatsioon tehti täisnarkoosis ja arm paranes ilusti.Tõsine mure sellepärast, et pärast oppi siiani käsi on väga nõrk,kui käsi külje pealt üles tõsta siis õla lihas tõuseb tahtmatult üles,(nagu muhk) samuti rangluu käib teistmoodi ja üleüldiselt parem pool õlast on suhteliselt tuim ja selline näriv valu ja kui hoida kätt ühes asendis sisi paratamatult "sureb ära". Kui tõsta käsi sirgjooneliselt (külje pealt),siis poel see võimalik,sest lihased või ma ei teagi ei lase kätt sirgeks panna. Raskusi tõstes(2-3kg juba) hakkab käsi värisema jne,vasaku käega seda ei ole ja enne operatsiooni oli parem käsi tunduvalt tugevam kui vasak nüüd vastupidi.Pärast operatsiooni 10 päeva pärast käisin ka sama kirurgi vastuvõtul, kes mind lõikas ja ütles, et kuuga peaks ära minema, kuid siiani muutusteta,väga vähesel määral on taastund.Mure selline, et mis ma peaksin selle probleemiga peale hakkama ja kas selline asi ei pruugigi kunagi ära minna!Kas on võimalik, et närvid ei taastugi vms. Olen kodus palju võimelnud selle käega, ujumas käind jne , kuid mitte midagi pole aidand.
21a noormees. Ette tänades!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Kui käe nõrkus püsib, siis on see ilmselt närvikahjustusest. Asjasse aitab selgust tuua neurokirurg. Seniks aga hoolas taastusravi õlalihaste tugevdamiseks. See pikapeale taastab olukorra ja töö võtavad üle uued lihasrühmad.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi