Suurenenud lümfisõlm kaelal 06.02.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, kuna oma perearstile saan alles rohkem kui nädala pärast, loodan enda rahustuseks vastuse või nõuande saada siit. Umbes 1,5nädalat tagasi tundsin paremas käes kerget tuimust, käsi väsis ruttu telefoni käes hoides. Kuna seda on mul ka 4a tagasi esinenud ning tookord sai sellega ka arstil käidud (vereproovid, peast kompuuter) ning diagnoosiks stress, ei muretsenud ma käe tuimuse pärast ning lasin sellel rohkem puhata, mõne päevaga läkski üle. Sellele järgnes aga kaela ja õlavalu, samuti paremal pool. Tegin kaelale erinevaid harjutusi ning seegi möödus paari päevaga. Kohe peale seda aga hakkasin tundma paremal pool lõualuu all pisut suurenenud lümfisõlme, mis valu aga ei tee, kuid näol on tekkinud samuti kerge tuimus paremal pool, mis kiirgab kergelt ka kõrvani. Otseselt valu ei tee kuskilt midagi, vaid pigem ongi häiriv tuimus ja teadmatus. Viirushaigusi samuti lähiajal põdenud ei ole. Lümfisõlme olen nüüdseks tundnud ca 4 päeva.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Sellise lümfisõlme suurenemise sagedasem põhjus on kerge ülemiste hingamisteeede või hambapõletik. Kui lümfisõlm püsib üle 2-3 nädala, siis see vajab täpsustavaid uuringuid.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi