kummaline kõhuvalu 21.11.07 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Tutvudes Teie poolt pakutavate meditsiinilise nõustamise andmetega, siis minu küsimus pole vist Teile. Aga ma arvan, et Teile on inimene küll varbaotsast juuksejuureni selge. Ikkagi kirjutan Teile.

Olen 53a. naine. Piisavalt ülekaaluline, ennast häirib ka.
2004a. (?) opereeritud emakas, munasarjad. Müoom ei tahtnud minu juurest lahkuda ja ise otsustasin opi kasuks. Loodan, et ei pea seda kahetsema, sest kui mõni naine ei julgenud minna, siis mina läksin küll 13 kp. ja reedel. Esialgu olid niisama liidete valud, arst lubas, et need ei lähe hullemaks. Nüüd kuskil pool aastat, kuskil suvel hakkasin tundma, et peale ujumist ja sauna hakkab kõht valutama samamoodi kui enne oppi. Nüüd on nii, et peaaegu igal õhtul alakõhus keskel on valu. Ta surub selgroole nimmepiirkonnas. Eriti ei salli ta kui istun teleka ette või raamatut lugema pehme peale (diivan, tugitool). Töö on mul istuv, aga arvutitool on siiski piisavalt kõva ja ei tekita probleeme. Mulle tundub, et tegelikult hakkab ka niisama kõht õhtuks valuta, näiteks nädalavahetusel kui polegi aega istuda. Kui pikali viskan, siis hommikuks on valu kadunud. Vahel on hommikul kõhus põlemise tunne + natuke süda paha.
Perearst arvas, et on lihtsalt anatoomilised muutused, aga miks siis valuga ja õhtuti? Ta saatis mu ultrahelisse (dets. algul), aga ta ei usu, et sealt selgus tuleb. Siis lubas ta edasi mu günekoloogile saata, aga seal ma juba suvel käisin ja kõik oli OK. Tekib nõiaring.

Soolestikus probleemi ei näe, kui see oluline on. Kiri sai pikk, aga see valu on ju imelik ja kummaline. Vahel lähevad mõtted kõige hullema juurde ka, aga seda ma ju ei taha ja ei usu ka. Loodan nüüd Teie peale, et Te läbi virtuaalmaailma näete mu valupunkti ära ja saate aru mis mu elu segab. Tänud ette!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Kui uuringud ja veretestid on korras, perearstil ja günekoloogil ei teki kahtlust mõne muu probleemi suhtes siis on vaevus tõenäoliselt tingitud op-i järgsetest muutustest, liidetest. Selle vastu aitab parajalt aktiivne eluviis, ujumine, kepikõnd, kestva istumise vältimine. Tablettidest võib soodsalt toimida nt no-spaa.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi