kas on need hädad mandlitest ? 21.08.07 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere Dr. Madis Veskimägi !
Kõigepealt kiidusõnad,et olete südameasjaks võtnud ikka inimesi aidata ja toetada .Niigi kiire töö kõrvalt ka internetis inimesi aidata.

Niisiis olen noormees 21 aastane kaalun 117 pikkust 192.

Mul on juba lapsest saati olnud probleeme kurguga algul küll angiinid ja asjad siis muutus asi krooniliseks aastas ika 2-3 orda kindlasti kurk haige siis olin 15 -16 aastane,kuid nüüd on lood teisiti ummbes 2 aastat tagasi läksin talvel soome tööle ehitusega sain seal külma usun kuna jooksin soojast õue asjade järgi pidevalt. Kui ükspäev hakkasin toas seinu lihvima siis tuli nõrkuse hoog jalad nõrga pilt ees virvendas paha oli olla hingamine raske öösel meeletud higistamised hakkasin ka norskama soomes ma ie olnud kunagi norsanud kuid siis sõbrad kurtsid ,et lase meil ka magada. asi ei paranenud kuna kodust kaugel oli hirm suur üksõhtu oli asi juba nii hull et lasin sõpradel ennast soome arstide juurde viia tehti ekg võeti verd tehti pilte kaelast ei midagi . Muidugi tuli mul palju ka haput suhu. läksime soome koju ootasin seal 2 päeva läks tiba paremaks siis sõitsime koju teepeal katsusin kurku käis läbi mingi ragin peale seda on mul see ragin pidevalt juba 2 aastat aga viimastel kuudel on asi päris hapuks läinud, kusagil 9 kuud tagasi käisin nina - kurgu arsti juures raplas rääkisin mure ära lasi mul pilti kõrist teha leidis, et tugev mehine põletik ja ,et see tüki tunne kurgus tuleb maost kirjutas mulle klacidi tegin kuuri omal veal 3 päeva aga asi oli natuke parem siis tuli töö peale läksin tööle ja nüüd on asi täitsa hull puutun palju kodu tolmuga kokku käisin siis 2 nädalat tagasi uuesti arsti juures nina - kurgu tema leidis kurk punane ,et vaja mandel ära lõigata kirjutas ka klacidi ja sellele lisaks Budesonid Sandoz 50 kuuri tegin ilusti läbi istusin kodus ja ravisin ei aidanud miskut võttis nagu tiba selgemaks olemise jagasin asju ka mitte ei vahtinud tühja enam ühte kohta aga kurgus lämmatav tunne ei ole kadunud ise olen vaadanud kurk päris punane hingata on raske rääkida nagu ei tahaks pean pingutama hommikuti on hääl nii jäme ,et jube kohe siis aga asi vaabub hääl normaalne aga rääkida ei taha ise kuna pean pingutama normaalset häält välja ,jalad all ka nõrgad .Kui õlad taha lükkan, siis ragiseb selg . ashoo ja kaka on ka viimased 3päeva valge olnud ,üks nädal tagasi oli 2 päeva süsi must ja siis oli norm nüüd aga jumala valge . Huvitav kas asi on juba päris hullusti minuga ? 9 sept. 2007 lähen mandli lõikusele lootes, et saan ka inimese moodi elama hakata see jõuetus ,väsimus, segab mind . kusjuures eriti käed need on nõrgad . nägu punetas mul ka kunagi suht tihti nüüd aga vhem ööseti padi läbi märg ärka nagu passeinis. olen ka suitsetaja alkohili ei tarbi eriti kuigi kui pits viina on natukene kurgus kergem. on ka tulnud pininat kurgust mitte tihti aga vahepeal nagu oleks kõik pinges ja siis laseks lõdvaks siis tuleb see pinin kurgust neelamisel on selline tunne mhh raske seletada nagu kurk oleks jumala kuiv söön hallsi mee komme ei aita see tunne on ka veel selline et kui neelan siis läheb raskelt alla tuleb mingi sädin kergelt ja siis nagu läheks ilusti . keel on ka tiba imelik peal on valget kattu palju . kunagi mul olid üle 2 päeva kõrvetised neid enam ei ole toitu muidugi vahepeal suhu tuleb magu ka vahel valutab mitte tihti. ahsooo kui söön siis nagu on hea olla tunned kuidas kurk korra suuremaks läheb kinni toit ei jää kuiv toit küll vahepeal ja vasak pool nagu eriti imelik ja ka vaskak kõrv vahel valutab siis sügeleb ja nii pea igapäev. ahsoo kusjuures palavikku mul ei ole olnud 2 aasta jooksul kordagi pigem 35,9 - 36.5
Vabandan kirjavigadepärast loodan ,et see ei sega .
Lp: kaupo

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Teie kirjale juba vastasin. Seda veelkord lugedes kahtlustan ka mao-söögitoru reflukstõbe. Aga ennem mandlid ära ja siis hinnata Teie seisundit, enesetunnet.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi