pikaajaline probleem mandlitega 30.01.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.
Mul on tohutu probleem mandlitega ja sellega kaasneva halva hingeõhuga
Mäletan, et juba teismeeas tuli kurgust mädaseid tükke, mis haisesid jubedalt. Ei saanud pikalt aru miks ja kust need tulevad. Alles Paar aastat tagasi avastasin, et kui mandlitele vajutada siis tulevad tükid mandlite seest. Pöördusin ka arstile kuid abi ei saanud.
Kui mandlitest üritada neid kätte saada tuleb mandlist igakord ka natukene verd.
See mõjub minu niigi madalale enesehinnangule laastavalt. Mul on raske inimestega suhelda ning suhteid luua, sest mõtlen ainult haisule mis tuleb minu suust. Rääkimata suudlemisest (pole elukaaslasega 5 aastat kirglikult suudelnud). Astusin ülikooli ning ei saa kursakaaslastega suhelda, grupitöid teha jne.
Kas sellele probleemile on lahendust? Mida ma tegema pean? Millistel juhtudel saaksin operatsioonile, et saaksin lõpuks sellest probleemist lahti?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kahtlus kroonilisele mandlipõletikule. Soovitan pöörduda perearsti vastuvõtule, probleemi täpsustus, edasine käsitlus koostöös kurguarstiga.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi