mädane haav 10.01.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Mul on varbaküüne kõrval juba pikemat aega mädane haav. Panin sinne alguses peale Vishnevskit ja nüüd Bephanteni. Aga asi paremaks ei lähe. Mida teha edasi?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Tegemist on ilmselt sissekasvanud varbaküünega, millest on tekkinud halvastiparanev haavake ja liigliha vohang. Abi on küüne osalisest või täielikust eemaldamisest, liigliha eemaldamisest lõikega, haava kinniõmblemisest. Protseduur tehakse kohaliku tuimestusega perearsti või kirurgi poolt ja ei ole väga hullu midagi. Kui ehmatasite ära ja ei taha arstile minna, siis võib olla abi PVP või Braunovidon salvist, saab apteegist käsimüügist.
Head tervist soovides Madis Veskimägi