köhast 19.12.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere
Meil on probleemiks lapse köha. Alates oktoobri lõpust on lapsel vahelduva eduga köha, oleme seda ravnud ka AB-ga, nüüd näitavad proovid et kõik on korras aga laps köhib ikka ja lahtiseks seda enam ei saa üldsegi, päeval ta ei köhi aga õhtul niikui pikali heidab köhib ja öösel kui juhtub ärkama siis hakkab ka köhima ja vahel ajab isegi öökima.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Mõtlen läkaköhale, vaatamata vaktsineerimisele seda ikka esineb. Soovitan minna perearsti või nakkusarsti juurde, teha läkaköha, klamüüdia ja mükoplasma antikehade uuringu. See toob selgust. Köha aitab leevendada köha refleksi vaigistajad õhtuti, neid soovitab jällegi arst konkreetset olukorda silmas pidades.
Head tervist soovides Madis Veskimägi