Köha, vereproov 19.01.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Lasin teha vereproovi, kuna köha on kestnud umbes 2 nädalat ja järgi ei jää.
Vastus oli selline:
Mycoplasma pneumoniae
IgA QN 14.3 kU/L <12 (Referents)

Mycoplasma pneumoniae
IgG QN 52.4 kU/L <12 (Referents).

Kas selle tulemuse põhjal näitab, et veres on mykoplasma ja vajaksin selle vastu ravi, et saaksin köhast lahti.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Teil on vaevus, köha, mida enne ei olnud. Tegemist seega ägeda haigusega. IgA , mis näitab käigusolevat haigust on veidi tõusnud. Mina kirjutaksin raviks klaritro v azitromycini. Kui võimalik, siis tuleks korrata Mycoplasma pneumoniae IgA, IgM antikehade proovi. IgG tõus tähendab varem põetud haigust. Selle alusel ei ole võimalik ägedat, ravi vajavat infektsiooni diagnoosida.
Hea koostöö oma perearstiga.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi