kõrge pulsisagedus 29.09.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, minul on küsimus pulsisageduse kohta. Olen 30 aastane naine (168 pikk ja 65 raske). Viimasel ajal on minu enesetunne halvenenud, möödunud kevadel põdesin ka järjekordset südamelihasepõletiku. Mulle tundub, et minu pulsisagedus on väga kõrge. Näiteks, puhkeasendis, diivanil pikutades on see 86, ja kui püsti tõusen , ning näiteks kõrvaltuppa astun on see juba 120-130.
Elan kolmandal korrusel, kui olen üles jõudnud, hingeldan ning pulss on 170 jne. Kohati on tunne, et ei jõua isegi mõelda enam mitte! Mida peaks tegema, kuhu peaks minema (perearst .... jah, parem ma sellest ei räägi!)Tunnen suurt puudust spordist, kuid nagu ma natukene proovin end liigutada, hakkab pea jubedalt valutama, oksendan ja ninast jookseb verd. Palun aidake.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Soovitan nõu pidada kardioloogiga, ilmselt on südamelihasepõletik põhjustanud seisundi mida arstid nimetavad asteeniaks. Abi võib olla ka psühhiaatri konsultatsioonist.
Head tervist soovides Madis Veskimägi