Südame rütmihäire ja kõrge pulsisagedus 09.02.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere Minule tehti EHHOKARDIOGRAAFIA uuring ning selline asi tuli välja (Vasak koda raskelt dilateerunud - 55ml/m ². Parem koda dilateerunud.
Olen 68a naine 172cm pikk ja kaalun 60 kg. käin jooksmas ja olen väga aktiivne ja sportlik inimene. Kas edaspidi võin vaid kõndida ja jooks on keelatud?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Harrastuskestvustreeningu südametegevuse löögisagedus arvutatakse valemiga 180-vanus. Teil siis on lubatud piiriks 110 x min. Karta on, et joostes tõuseb löögisagedus märksa kõrgemale. Arstlikult soovitan reibast kõndi, 35-45 min 4-5 x nädalas. Et kõnd oleks vahvam, siis soovitan ka vedrukeppe, survetugevusega 2-4 kg algajatele. Ise kasutan BungyPump amortkeppe, olen väga rahul.
Konkreetsemad soovitused annab Teie südamearst.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi