Kukla -lagi peavalud. 18.01.18 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere,
Minul algas nädal tagasi kummaline peavalu. Olin tööl ja pika päeva arvuti taga istuvas asendis, korraga läks silme eest pilt uduseks, silmadesse tulid sikid sakid, sähvatused, selle hirmuga kaasenes mul ka paanikahoog, mis umbes 10 min pärast üle läks, hiljem tekkis peavalu kuklas ja pealael. Kuna hirm oli suur ja lisaks põen ka ärevushäiret võtsin xanaxi ja rahunesin. Kuid peavalud on siiani, mida väga valuvaigistid ei leevenda. Peas oleks nagu närvivalu, selline tunne nagu oleks end külmetanud, suruv, pressiv nagu sipelgad jooksevad üle pea naha, surisev. Valu on keset pealage ja kuklas kiirgab nii vasakule kui paremale. Käed on koguaeg külmad, vererõhuga probleeme pole, vahel oli kõrgem aga nüüd kehakaalu langusega normipiirides. Keha temperatuur on mul ka madal 35,5 -36,2- Käed ja jalad on külmetanud terve elu. Mainin , et samasuguste peavaludega käisin ma 2015 dets emos, kus tehti kompuuteruuring peast, seal oli kõik korras, diagnoosiks sain pingepeavalu ja ärevushäire. Millega võiks praegu tegu olla, perearst edasi neuroloogile ei suuna, aga ma olen mures. Kas tegu võib olla istuvast tööst tulnud pingetest, selja probleemid pigem alaseljas. Kael aegajalt pinges. Kas peaks kordama peaaju uuringut? Olen väga mures ja jään ootama teie soovitusi.

Suured tänud!

Arst vastas:

Liis Sabre

dr Liis Sabre

Neuroloog

Tere!
Uuringute kordamist ma hetkel vajalikuks ei pea, samuti nagu ei ole vaja muretseda.
Kuid see uus "kummaline" peavalu, mida te kirjeldasite nädal tagasi algas just nagu migreen (udune nägemine, sakid) ja peab ütlema, et see on esmakordselt päris hirmutav.
Minu soovitus on praegu hakata pidama peavalupäevikut, kuhu märgite valu tugevuse, iseloomu ja tarbitud valuvaigistid ja efekti. Praegu häiriva kiirguva valu osas soovitan kaelaharjutusi, lõdvestumisharjutusi, kerge jõusaalitreening aitab kaelalihaseid tugevdada ja sellega vähendada edasipidi neid pingevalusid.
Hetkel ärge muretsega, aga pidage päevikut. Kui sarnane virvendus silmade ees, millele järgneb tugev peavalu kordub, siis soovitaksin uuesti neuroloogi vastuvõttu (just peavaluspetsialisti vastuvõttu, et Teid veidi nõustada valuvaigistite, harjutuste, valuga hakkamasaamise osas. Ja seal on vajalik päevik, mis annab objektiivse ülevaate, sest endal ei tule arstikabinetis asjad enam selgelt meelde).
Lugupidamisega,
Liis Sabre

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Peavalud

Tere
Selline probleem - viimasel ajal algavad (nii 2-3 nädalat) pärastlõunati peavalud - rohkem kukla ülaosas ning meelekohtades ja nagu pulseeriks, silmad lähevad valguse käes kissi ning vesiseks. ...

Vastas dr Sulev Haldre

Tere,
täpset hinnangut kirjeldatud probleemi põhjuste kohta anda ei saa - liiga üldine probleem. Kuivõrd tegemist on uue peavaluga (?), tuleb kindlasti välistada peavalu haiguslik põhjus. See ei ...

Loe edasi

Peavalud

Mul on juba pikemat aega olnud peavalud,mis tulevad kuklast,torgetena.Otsmikul on aga ühtlane valu.Valuvaigistid ei aita.Milles võib olla asi??

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
alates lihaspingest kuni paljude muude variantideni. proovige kukla- kaela piirkonda määrida külmageeli, samuti otsmikule.

Loe edasi

Migreen

Mul oli 6 aastaselt migreen ja mul on tunne et see on uueti tulnud . Jubedad peavalud kukla piirkonnas ja sellised väikesed piinavad valud pea küljeosas .
Kas migreen võib uuesti tekkida ?

Vastas dr Sulev Haldre

Migreen võib vahepealse vaikse aja järel muutuda jälle suuremaks probleemiks.

Loe edasi

Küsimus

Kas kukla taga ja oimu piirkonnas esinevad peavalud võivad olla põhjustatud katkistest hammastest?
Ja mis põhjused veel võivad olla?

Vastas dr Sulev Haldre

Kukla ja oimu piirkonnas esinevad peavalud võivad olla põhjustatud kaktistest hammastest.
Lisaks veel on palju erinevaid põhjuseid, nende loetelu tuleks väga pikk.

Loe edasi

Peavalud

Olen imeliku tuima peavalu all kannatanud 4 aastat. Varem kindlate perioodide kaupa, nüüd enam-vähem kogu aeg. Sel on kindel lokalisatsioon, eelkõige paremal pool kukla ja külje vahelisel ala. Valu laseb ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
väheusutav, kuid vajalik on kindlasti neuroloogi konsultatsioon.

Loe edasi

Peavalud

Mul on sellised imelikud peavalud, mis on täpsemalt kukla piirkonnas. Tunne on siis selline, nagu kukal "põleks". Kätt kuklal hoides on seda tunda. Vahel on ka sellega kaasnenud nõrk palavik (36,8 või ...

Vastas dr Sulev Haldre

Tere,
paraku on andmeid mõistliku vastuse andmiseks vähe.

Loe edasi

Peavalud

Olen peavalude käes kannatanud umbes 4 aastat. Valu tekib tavaliselt kas ülemagamisest, akloholist, eredast päikesest, umbsest õhust jne.. Valu on paremal pea poolel. Tavaliselt tugevam silmapiirkonnas ...

Vastas dr Sulev Haldre

Valu häirib elu, see iseenesest langetab elukvaliteeti ja on mure põhjuseks. Midagi muud kirjast tulenevalt kahtlustada ei saa. Arsti juurde peab kindlasti minema.

Loe edasi

Peavalud

Tere. Minul esinevad tihti tugevad peavalud , millega kaasneb pea tuimus. See tähendab et pea hakkab kuklast ülesse poole tuimenema ja poolpead on sippelgaid täis. Mida peaksin tegema?

Vastas dr Sulev Haldre

Soovitan minna arsti vastuvõtule, et analüüsida kaebuste põhjust ja parimat ravivõimalust.
Täpsemalt ei saa nõu anda, üldist juttu kaela, kukla ja peavaludest saate lugeda paljudest kohtadest.

Loe edasi

Peavalud

Tere.Kolm nädalat tagasi lõin oma pea ära.Mälukaotust ei olnud ja oksele ei ajanud.Nüüd on mitu nädalat pea kukla poolt valutanud(mitte tugevalt)Siis valutab rohkem kui on pinge.Kui kaua võib pea valutada ...

Vastas dr Sulev Haldre

võimatu öelda. Praktiliselt oluline küsimus on: kas peavalu on (ja kuidas) seotud eelneva traumaga. Süvenemine detailidesse vajab otsest arsti konsultatsiooni.

Loe edasi

Peavalud

Tere! Juba mõnda aega (umbes 3-4 kuud) on mul esinenud kummaline valu: nimelt täheldan aeg-ajalt pistelist valu parema pea poolel , kukla ja kõrva vahel. Millest võiks olle see tingitud?

Vastas dr Sulev Haldre

Valude põhjust kirja kahe rea alusel täpselt öelda ei saa.
Te kirjutate, et täiendava informatsiooni saamine peavalude kohta on Teie jaoks oluline. Soovitan kindlasti uurida sellel aadressil olevaid ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi