Kukla -lagi peavalud. 18.01.18 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere,
Minul algas nädal tagasi kummaline peavalu. Olin tööl ja pika päeva arvuti taga istuvas asendis, korraga läks silme eest pilt uduseks, silmadesse tulid sikid sakid, sähvatused, selle hirmuga kaasenes mul ka paanikahoog, mis umbes 10 min pärast üle läks, hiljem tekkis peavalu kuklas ja pealael. Kuna hirm oli suur ja lisaks põen ka ärevushäiret võtsin xanaxi ja rahunesin. Kuid peavalud on siiani, mida väga valuvaigistid ei leevenda. Peas oleks nagu närvivalu, selline tunne nagu oleks end külmetanud, suruv, pressiv nagu sipelgad jooksevad üle pea naha, surisev. Valu on keset pealage ja kuklas kiirgab nii vasakule kui paremale. Käed on koguaeg külmad, vererõhuga probleeme pole, vahel oli kõrgem aga nüüd kehakaalu langusega normipiirides. Keha temperatuur on mul ka madal 35,5 -36,2- Käed ja jalad on külmetanud terve elu. Mainin , et samasuguste peavaludega käisin ma 2015 dets emos, kus tehti kompuuteruuring peast, seal oli kõik korras, diagnoosiks sain pingepeavalu ja ärevushäire. Millega võiks praegu tegu olla, perearst edasi neuroloogile ei suuna, aga ma olen mures. Kas tegu võib olla istuvast tööst tulnud pingetest, selja probleemid pigem alaseljas. Kael aegajalt pinges. Kas peaks kordama peaaju uuringut? Olen väga mures ja jään ootama teie soovitusi.

Suured tänud!

Arst vastas:

Liis Sabre

dr Liis Sabre

Neuroloog

Tere!
Uuringute kordamist ma hetkel vajalikuks ei pea, samuti nagu ei ole vaja muretseda.
Kuid see uus "kummaline" peavalu, mida te kirjeldasite nädal tagasi algas just nagu migreen (udune nägemine, sakid) ja peab ütlema, et see on esmakordselt päris hirmutav.
Minu soovitus on praegu hakata pidama peavalupäevikut, kuhu märgite valu tugevuse, iseloomu ja tarbitud valuvaigistid ja efekti. Praegu häiriva kiirguva valu osas soovitan kaelaharjutusi, lõdvestumisharjutusi, kerge jõusaalitreening aitab kaelalihaseid tugevdada ja sellega vähendada edasipidi neid pingevalusid.
Hetkel ärge muretsega, aga pidage päevikut. Kui sarnane virvendus silmade ees, millele järgneb tugev peavalu kordub, siis soovitaksin uuesti neuroloogi vastuvõttu (just peavaluspetsialisti vastuvõttu, et Teid veidi nõustada valuvaigistite, harjutuste, valuga hakkamasaamise osas. Ja seal on vajalik päevik, mis annab objektiivse ülevaate, sest endal ei tule arstikabinetis asjad enam selgelt meelde).
Lugupidamisega,
Liis Sabre