Palun tõlgendust 16.12.20 / Peavalu

Külastaja küsib:

Alguseks vabandan enda õigekirja pärast ja loodan et saate aru mida õelda soovin.(sulgudes on minu mõtted )
Tere sooviksin tõlgendust Kilpnääret stimuleeriv hormoon ehk TSH ja kas peax mingit ravi alustama, ja sooviksin ka infot abi, kas peax hoopis psühiaatri poole põõrduma, ja äkki on mul ikkagi ärevushäire(googeldades sain teagnoosi)
Kirjeldan siia siis lühidalt enda probleemi. mis sai alguse pea juba 2 aastat tagasi ,esmalt mainin ära ka , et olen kunagi lapsena põdenud vähki.
kõik sai alguse sellest , kui naise emal avastati vähk(kahjux teda enam meie seas ei ole lahkus kiirelt) ja enda naine jäi ka samal ajal lapse ootele, mida olime väga kaua oodanud, tervise probleemid algasid nii oli alguses raske hingata, ei saanud nagu koguõhku kätte ja ajas korduvalt haigutama alguses tuli siis mingi ajapärast kadus(kui enne seda sai 4 aastat tagasi suitsetamine maha jäätud) , aga nüüd aasta tagasi tuli uuesti(2019), ja on kestnud siiani, et ei sa kogu õhku kätte ja nagu lämbuksin, kuigi nii see ei ole sest on saadetud kopsuarstile kes tegi need hingamis uuringud ja need olid tip top korras, kuna kui need tehti siis see päev oli eriti raske hingata. aga tuli välja, et nii ei saanud olla. edasi tekkisid ka lisa vaevusi, kõhisin verd jne muidugi kui mul oli see raske hingata, hakkasin ma endale ettekujutama ,et mul on kopsuvähk ja kui sai kõhitud verd siis tekkis mega paanika(veri tegelikult tekkis ninast kuna nina limaskesk on kannatada saanud kunagise kiirituse tagajärjel ja on ka aastaid kasutanud sYmelini) sain kiirelt kopsu arstile kes tegi ka KTM ja ütles, et kõik korras. ok see siis jäi sinna paika nüüd viimane aeg hakkasid uued sümtomid seedimisega. kõht kord kinni siis jälle lahti vahetevahel pidin WC jooksma oma 10 korda päevas. ja tuli ka korduvalt verd põõrdusin sooleuuringutele, kus selgus, et arvatavsti vere põhjus soolest on emoroidid ja anti ka ravi mis tegi tegelt asja paremaks.ning muutsin ka enda sööki lisain salatit jne rohkem menüüse, aga nüüd ongi ,et vaevused on ikka jäänud. kõhuädad(arvan et on ärritatud soolesündroom ja kui verd tuleb siis punnitades emoroidid tekkinud) seljavalu ( kuna selg nagiseb siis olen kudagi ää vigastanud ja mingi põletik, aga ei tea, kuna ei ole uuritud) kus ma peaksin oma muredega põõduma.(ise uurinud ja arvan, et mul on korralik stress ja ärevushäire jne kõik kokku)
Vastan ka meelsasti teie lisaküsimustele, või ka kui vaja tuleks kohale, kui te ikka TLN lähedal

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere! Alustan uuringute vastustest. Kõrvalekalle normist oli TSH näidul, mis ravi ei vaja, sest kilpnäärme aktiivse hormooni vastus on normis. Selle analüüsi võiks korrata 6-12 kuu möödudes, mis näitab ära, kas ta normaliseerub või kui süveneb ja kilpnäärme hormoonis tekib puudus, siis peaks kaaluma ravi vajadust. Seda jälgib perearst. Vähene tõus oli kliinilise vere leukotsüütides, mis võib olla mööduv , soovitatakse korrata analüüs 4-8 nädala möödudes, või kui on see näit korduvalt olnud normist veidi kõrgem, võib olla ka konkreetse inimese norm. D-vit vastus oli ka veidi alla normi. Kõik teised vastused on normis.
Sümptomid, mida kirjeldate, on iseloomulikud pigem emotsionaalsele seisundile. Kindlasti tuleks selle teemaga edasi tegeleda, sest mõistmata probleemi ja teadmata kuidas seda lahendada, võib see pikka aega vaevusi ja muret tekitada. Lisan lingi patsiendijuhendist ja kui seal kirjeldatu sobib Teie sümptomitega, siis soovitan ka esmalt oma perearstiga rääkida, kes kindlasti oskab anda esmaseid soovitusi. Head soovides, Vanda Kristjan
https://www.ravijuhend.ee/patsiendivarav/juhendid/120/generaliseerunud-arevushaire-ja-paanikahaire-agorafoobiaga-voi-ilma-kasitlus-perearstiabis#a03d1ee2