Valud 19.04.20 / Peavalu

Külastaja küsib:

Täpselt ei tea kaua valud on olnud aga arvan, et kuskil 2 aastat ärkan keset ööd sellepeale, et pärakus on valud, pole iga öö, pigem harvem, vahepeal paar korda kuus, vahepeal mõne kuu tagant vahest tihedamini. Tõusen istukile ja kuskil 10min hiljem valu kaob. Nüüd mitu kuud vb rohkem ja pole
Lihtsalt tähelepanu pööranud, aga kõht on vahepeal mitu päeva kinni, teinekord võin kuni 4x häda tegemas käia ja väikeste tükkidena tuleb. sellist normaalselt väljaheidet väga harva. Nüüd olen tundma hakanud ka päeval v õhtuti, et pärakusse lööb pigem kerge valu mis kestab minuti võibolla ja tuleb ja läheb. Kaalust pigem juurde võtnud ja nabast vasakul tihti kergeid valusid, samuti ribide all(vt pilt) ja kõht üldse nagu punnis ja paistes. Naba üleval ka selline muhk kuid ultraheli naitas korras olevat.

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere! Teie poolt kirjeldatud kõhuvalu vajab kindlasti tähelepanu. Kõhuvalu kaebused esinevad suhteliselt sageli ja nende põhjused võivad olla väga erinevad, kuid öösiti häirivad valud on alarmeerivad. Soovitan pöörduda perearsti poole ja esitada oma kaebused, millest kindlasti vajavad tähelepanu öised kõhuvalud, mis ajavad ülesse, kõhukinnisuse episoodid, mis vahelduvad kõhulahtisusega ja ka seda, et valu on ajas muutunud, lisandunud ka õhtused valud. Kui probleem on soolestikus, siis ultraheli seda ei näita. Kui minu vastuvõtul oleks Teie kaebustega patsient, siis kaalukisn roojast "peitvere" testi tegemist, mis küll Teie noort vanust arvestades oleks pigem erand kui reegel. Kindlasti kaaluksin ka jämesoole uuringut, sest kaebuste kirjeldus viitab võimalikule jämesoole probleemile.

Head soovides, Vanda Kristjan

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Küsimus

Mul on pikka aega olnud pea valud, olen jõudnud
menopausi ,kas on lootust ,et peavalud vähenevad+

Vastas dr Sulev Haldre

Lootus on.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: