Pingepeavalu 16.03.03 / Peavalu

Külastaja küsib:

lugedes neid kommentaare ja ka muud infot,liigitan oma peavalu pingevalu gruppi,aga mul tekkis palju küsimusi,sest sellist peavalu vormi ei kohanud ma kuskil.
Võib öelda, et juba aasta on minu peas toimumas selline asi. Kui ma hommikul ärkan,tunnen peas raskustja tuimust.Joon ära suure tassi musta kohvi ja ühe võileiva.Umbes 10 min.pärast hakkab peas tugev surve otsmiku piirkonnas,on iiveldustunne,tekib valu erinevates keha piirkondades(käed,jalad,ülakehas),tunnen kehas üldist nõrkust,mis sunnib mind pikali viskama ja ennast koguma.Hiljem see taandub kuni järgmise söögi- või joogikorrani.Süüa saan vähehaaval korraga.On esinenud ka tugevamaid peavalusid,mis ei taandu enne,kui võtan ravimit.Tavaline ravim võtab ära selleks korraks valu.
Käisin perearsti suunamisega röntgenis pilti tegemas,kahtlustati põskkoopa põletikku,kuid seda polnud.Röntgenis öeldi,et ühes aju poolkeras on tsüstitaoline moodustis,mida oleks vaja uurida edasi.Perearst aga ütles,et see on kaasasündinud ja midagi erilist selles pole.
Olen viimase 2 aasta jooksul teinud läbi depressiooniravi antdepressantidega.Seoses väga pingelise töökohaga, loobusin 2 aastat tagasi töökohast ja teen nüüd tööd kodus(käsitööd).Isklikus elus ei ole ka liigset närvipinget, tunnen ennast üsna rahulikuna.
Mul on küsimus.
Kas see kõik on tõesti närvipingest?

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Kindlasti on oma osa Teie haigusel ka närvipingel. Raske on hinnata ka tsüsti diagnoosi, sest mul jääb selgusetuks, milline uuring on siiski Teile tehtud (rö., KT?). Depressiooni ravi peaks leevendama ka peavalusid Soovitan siiski eriarsti poole pöörduda selguse saamiseks.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Pingepeavalu

Vahest jooksevad nagu külmajudinad üle pea, kui pea valutab ja ka vahest siis, kui ei valuta.. Ja otsaeest on tihtinagu pinges.. ärkan ka hommikuti nõrga peavaluga.. Mis mul on?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

pngetüüpi peavalu.

Loe edasi

Pingepeavalu

mul on esinenud nõrk kuni keskmine peavalu iga päev u 2 nädalat. õhtuti peamiselt, enne magamaminekut. kas see võib olla pingepeavalu v võib olla midagi tõsisemat?

ma olen ysna mures, palun ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
jah see võib olla pingepeavalu, kuid kui mure ei lase elada, peate minema ka perearsti juurde.

Loe edasi

Pingepeavalu

Kas kroonilisest pingepeavalust võib areneda ajukasvaja, kui selle käes on kannatatud juba pea 1 aasta. Kuskilt lugesin, et ohtlikuks muutub see kui selle all kannatatakse 3-10.a. ???

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ei arva nii.

Loe edasi

Pingepeavalu

tere,aastal 2004 oli mul kaks korda ajuverejooks,diagnoos-kavernoosne hemangioom....seejärel on pidevad peavalud...hommikul ärgates alati pea "paks",aprillis professori juures käimine andis vastuse,et ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
kui on võimalust, siis saatke palun meil

Loe edasi

Pingepeavalu

kas on antidepressantidest kasu pingepeavalu korral,kui mul on sellega grupp välja antud sest see viib haletsuseni enda suhtes,siis ainult nutan ja suur peavalu aina kasvab.on väga kehv olla .Palun vastake ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
antidepressantidest on kasu kindlasti, kuid peab arvestama depressiooni vormiga, millist antidepressanti valida.Selleks peaksite esmalt ikkagi perearsti poole pöörduma. Teie puhul ei ole niivõrd ...

Loe edasi

Pingepeavalu

mul on tuim peavalu pea keskosas ja otsmiku ees ja ma tahtsin küsida kas veresoon ei lõhke ilma asjata

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere, kui veresoon lõhkeb siis ikka asja eest...
Aga Teie valu on pigem pingepeavalu ja selleks puhuks aitab võimlemine ja teatud ravimid. Valuvaigistid siin eriti ei aita.

Loe edasi

Pingepeavalu

nõrk valu meelekohtades,,näolihaste nn. kiskumistunne? Otsaesine uimane nõrk kõrvavalu? Surumis tunne....meelekohtades? Mis asi see on?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

kirjelduse järgi pingetüüpi peavalu.

Loe edasi

Pingepeavalu

mul on peavalu v midagi säärast..valu on otseselt suht harva aga selline rõhuv tunne on koguaeg nag miski surux/pressix aju kokku.
ma ei tea kas see on just sellest tingitud aga ka sel momendil on ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Kirjelduse järgi pingepeavalu. Teiega peab kindlasti tegelema perearst või neurolloog. Oge hea registreerige end arsti vastuvõtule.

Loe edasi

Pingepeavalu

Mida ette võtta peavaludega kui arst on pannud diagnoosiks pingepeavalud?

Vastas dr Sulev Haldre

Mõistlik on leida peavalu soodustavad asjaolud ning kasutada valu raviks mõistlikul hulgal valuvaigisteid ja mittemedikamentoosse mõjutamise meetodeid.
Detailsemalt vastata ei saa.

Loe edasi

Pingepeavalu

Sooviksin teada kas pingepeavalude taustal võivad ilmneda ka üksikud migreenihood?mul diagnoositi pingepeavalu aga mulle tundus ,et hiljuti tabas mind hoopis migreenihoog.süda läks pahaks valguse ja müra ...

Vastas dr Sulev Haldre

Migreenihood võivad tekkida pingepeavalude taustal.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi