Peavalu ja ravimid 16.03.00 / Peavalu

Külastaja küsib:

Kas sagedased migreenihood ja sellega kaasnev ravimite tarbimine võib põhjustada mälu nõrgenemist,unustamist jne.Migreeni all kannatan juba 30 aastat,tablette olen söönud väga palju praegused ravimid on xefo,diazepam,immigraan

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Väidan, et migreenihood ei põhjusta mälu nõrgenemist. Võib küll olla, et sagedased migreenihood, pidev mure peavalu pärast ja teised probleemid põhjustavad süvenevaid muremõtteid ja depressiooni. Koos depressiooni teiste sümptoomidega on täiesti võimalik mälu käepärasuse langus, suurenenud unustamine jne.
Samuti väidan, et valuvaigistid ja uuemad migreenirohud, millest ühte – imigraani - küsija kasutab, ei põhjusta mälu nõrgenemist. Seda võib aga teha sageli kasutatav diasepaam. Diasepaam on nn trankvillisaatorite rühma kuuluv rahustava toimega preparaat, millel on selge toime ja omad näidustused. Preparaat on mõeldud suhteliselt lühiaegseks kasutamiseks. Arvan, et diasepaami kasutamine pidevalt pikema aja vältel ei ole näidustatud, eriti veel kui probleemiks on mälu nõrgenemine ja unustamine. Võib olla oleks mureprobleemide lahendamiseks vaja kasutada sobivalt valitud antidepressanti. Seda kas on antidepressanti vaja määrata ja millist konkreetset preparaati soovitada, saab otsustada vahetult konsulteeriv arst.