Seljast tingitud valud 25.02.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Käies (vahel ka puhkeasendis) kiirgab valu tuharasse ja mööda säärt alla. Seljast tehtud röntgenipildi vastus on selline: "Osteochondrosis et spondyloarthrosis def. i/v vert. lumb. Scoliosis vert. col". Kas pean leppimagi ülejäänud elu selle diagnoosi, valu ja valuvaigistitega? Mis aitaks veel?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Valu mis kiirgub säärde viitab siiski lülidevahelise diski nihkumisele (mida aga rö. pilt ei saa näidata) ja sellest tingitud jalanärvi juure ärritusele. Tuleks minna neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika
tel.6748591