Pidev seljavalu 04.04.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Mul valutab selg juba umbes kuu aega jutti. Varem on samuti esinenud probleeme seljaga, kuida vahelduva eduga. Praegune valu algas äkki, lihtsalt ühel hetkel hakkas valutama ja jäigi. Olen teinud seljast pildi, mis ei pidavat mingeid muutusi selgroos näitama. Valude vastu kirjutati EMO-s välja Tramadol ja tehti ka süst, kuid valusid need ära ei võtnud/võta. Valud on muutuva iseloomuga. Vahel valutab alaselg, siis kiirgub valu ainult reitesse, seljavalu kaob ära. Vahel valutavab puusad ja valu kiirgub reitesse, Põlvest allapoole ei valuta kunagi. Praegu nt ei saa üle 5 min paigal püsti seista, siis muutub valu juba talumatuks. Olen juba suht meeleheitel. Milles võib asi olla ja kas neuroloogi visiidist võiks olla abi?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Vajalik oleks selgitada kas valu on põhjustatud selgroost lähtuvate närvijuurte ärritusest (seljadisk - neuroloog), või on tegemist selgroo liigeste haigusest tingitud valuga (reumatoloog). Kui perearst ei suuda selgitada, tulge vastuvõtule.

tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos