seljamure, võimalik rasedus 23.08.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 27. a noor naine. Mul on aastaid selg tunda andnud nimmepiirkonnas, mäletan seda just treeningutega seoses, üks arst ütles ka siis et mul on selgroog veidi kõver, aga sinna see jäi.. Nüüd kui ma kuskil 5 aastat enam pole aktiivselt trenni teinud, olen vahest pikast küürutamisest seljast ära, või ovulatsiooni, menstruatsiooni aeg käivad nagu valusad pisted läbi ja seljas on tuim valu või selline "kangus". Sellised seljast ära olemised ja tuim valu ja vahel ka teravad pisted tulevad ja lähevad. See suvi on nagu mingi tuim valu või aeg ajalt mõneks ajaks seljast ära olek olnud päris tihti. Aga see kõik ei ole kunagi olnud nii hull, et ma lausa käpuli maas oleks ja hädaldaks ja oigaks ja tunneks et vaja arstile minna. Kõik tuleb ja läheb ja ei ole midagi väljakannatamatut ja õudsat.
Nüüd planeerin rasedust ja nädalavahetusel äkki tundsin et jalg on veidi kummaline (lisaks tavapärasele seljavalule, seljavalu on alati ja üks punkt nimmepiirkonnas kus on see lohu koht, vasakul pool), nagu natukene paks/tuim, samas jalalabas on selline imekerge surin/pinnutunne/sipelgad. Hommikul ärgates seda ei ole, päevapeale kunagi tekib, samas kui ma toimetan ringi siis ma seda nagu ei tunne, aga istudes ja rahus on nagu kuidagi kummaline (pikali rahus jälle nagu ei saa aru). V-o olen juba nii hirmul ja mõtlen ise ka asju juurde ja kujutan ette, käisin ka perearstil ära, aga kuna ma ei tea täpselt kas olen rase või mitte ei saa mulle veel ühtegi röngenit ja uuringut vist teha, et pean veel 4 päeva ootama, et selguks kas võin last oodata või mitte.
Samas kui ma määrisin fastumit seljale, kadus nagu seljavalu pea täielikult ära, selline pinge on nagu ikka, või tunnen et midagi on kinni kui tahapoole kummardan, ette ja külgedele saan ilusti kummardada, aga jalast selle surinaga pole nagu midagi muutunud. Peaksin ma väga muretsema? Või võib ka see surin ise ära kaduda? Kui olengi rase, mis siis saab kui uurida ei saa ja kui äkki asi võib ikka tõsine olla? Olen nii mures, äkki ei või sellise asjaga päevagi oodata, kuigi asja olemus mulle ei ole üldsegi nii hull, pigem selline õrn ja vaevuaimatav.

Arst vastas:

Katrin Kaarna

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere!
teie kirjast jääb mulje, et millegi väga kiireloomusega tegelikult tegemist pole. Olete mitme aasta vältel kannatanud perioodiliste seljavaluda all. Kuna te enam mingit trenni ei tee, on võimalik, et lihased on lihtsalt jäänus nõrgemaks ning seetõttu selg väsib ja hakkab vaevama. Kahtlemata ei ole kirja teel võimalik täpselt öelda, millest tingitud need valud on. Seepärast soovitan teil pöörduda ikkagi neuroloogi vastuvõtule, et otsustada edasise ravi ja uuringuplaani suhtes.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

seljamure ...

Tere. 2007 aasta novembris oli Tartus selja op, opereeris dr. Toomas Asser. Probleem oli alaseljas "sabakondi juures", diski küljest oli tükk katki ja otsapidi närvi kanalis, enne oppi neli kuud lonkasin ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Närvivigastuse tagajärjed paranevad aeglaselt. Tuimus jalalabal võib püsida aastaid, ka jalalaba halvatus paraneb aeglaselt, palju oleneb jalahalvatuse ulatusest, ajast operatsioonini ja kaasuvatest haigustest ...

Loe edasi

seljamure

Tere! Käisin täna röntgenis ja vastus oli selline - 5 nimme tüüpi lüli, lülisamba kerge kõverdumine paremale, nimmelordoos säilunud, lülikehade kõrgused ii, ahenenud lülivahed TH11 - L3, L5 - S1.
Palun ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Toodud muutused selgroos ei pruugi vaevusi pohjustada. Samas voivad nad olla aluseks korduvale seljavalule. Asi täpsustub peale läbivaatust neuroloogi npoolt.

Dr. Ain Pajos
tel. 6748591

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: