Seljavalu alates suve lõpust ja viimased 2kuud hullemaks läinid 13.12.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen viimased aasta aega kõndimas-liikunud stabiilselt ja teinud ka harjutusi ,(anti haiglast)mis seljale hästi mõjunud ,kuid selle aasta augusti lõpus hakkas selg uuesti tunda andma ja siis sain valuvaigistitest abi kuid viimased kuud on olnud vaevalised .Selga lööb valu ja kisub parema külje ära nagu läheks paigast ära või nagu oleks närvipõletik ja hakkan lonkama .Viimasel aja nii nagu selg väsib ära ja tõmbab kõveraks ja kui voodisse ca 15min pikali panen siis saan uuesti püsti ja selja sirgu kuid mitte alati ja kui see ei aita siis lonkama ajab.
Nüüd palusin perearstil teha seljast pildi ja vastus on:
Viis nimmetüüpi lüli. Lordoos on süvenemisega ja 6-kraadise niverdusega paremale. Lülikehade tagaservad on ühel joonel. Lülikehade kõrgus on madaldumiseta. L4/5 ahenenud, antud vahemikuga piirnevad lõpp-plaadid pikenenud ja sklerootilised. teised lülivahed on tavalise laiusega. Luude struktuur on ühtlane. Fassettliigesed on artroositunnusteta. Diagnoos: Rühihäire ja mõõdukas degeneratsioon.

Perearst lubas saatekirja ortopeedile aga seda ikka ei tehtud.
Kas saaksin ise midagi ära teha või kuidas edasi ?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Diski prolaps (väljasopistus) sageli võib peale op.i korduda. Tuleks korrata MRT uuringut nimmelülidest millele suunab ka ortopeed. Paranemine saab toimuda kui vältida asendeid ja liikumisi mis põhjustavad jalavalu. Kui aga tekib labajala ja sääre tuimus ja nõrkus, tuleb kaalumisele uus operatsioon.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika