alaselja valud 03.04.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

ala seljas tugevad valud ei lase ka öösitsi magada ning ei saa ennast öösiti enam ringi keerata sest valu nii tugev.hommikul ei saa voodist püsti .päris kaua läheb aega kui saad lõpuks selle soovitud asendi kätte .päeval on valu nõrgem aga ikka on .mida ma peaks selles olukorras tegema .

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Alaseljavalu selles eas on tavaline ja möödub harilikult mõne nädalaga kui vältida liigutusi ja asendeid mis tekitavad valu, vältida tõstmisi ja raskuste kandmist. Vajadusel valuvaigistid. Pööramisharjutusi ja puusaringe tuleks siiski igapäevaselt püüda teha. Kui valu kiirgub jalga, tuleb minna neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika