tuimus näos 08.07.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Eile õhtul tekkis imelik tuimuse tunne näos suu ümbruses, nagu pärast hambaarsti juures tehtud tuimestavat süsti. Mingi aja pärast andis tunda teises kohas ehk näo paremas pooles ja ka kukla piirkonnas. Seoses kõrgenenud vererõhuga koormusel vahetati mul välja metroprolol bisoprololi vastu. Hommikul on ka tunda paremal pool näos ja kuklas tuima piirkonda. Kas võib olla tegemist ravimi kõrvalmõjuga või vereringe häirega?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Vereringehäire ajus võib põhjustada tuimust ühes näopooles aga siis peaks tuimustunne esinema ka samapoolsetes jäsemetes. Kui nii ongi tuleks pöörduda EMOsse uuringutele.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika