Seljavalu , käies kiirgab tugevalt jalga 25.05.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, Eelmine ndl kummardades maast mahakukkunud mustikaid korjama, sain niisuguse valu sööstu et lõi käpuli. Sõitsin poest autoga koju lootes ,et valust ära ei minesta voodis pärast hunnikut valuvaigisteid sain väheke liikuma. Perearst pani Arcosiat ja parats. korraga sööma, See ndl oli juba enamvähem , väldin kummardamist. Kui teisipäev kükitades istutades taime sain uue valusööstu nimmepiirkonda. See oli erinev valu, tervav, plusseeriv ja kiirgav puusa. Valu läks üle põleetavaks valuks , tulid külmavärinad. Tänaseks päevaks ülatub valu põlveni , kõige hullem on käimine. Pärast 10 sammu lööb niisuguse valu puusa, ja jalga. Kui lamam lähen siis reie närv pullsseerib värisedes mis aegamööda taandub. magada ei lase, valuvaigistid ei mõju(para päevas 3g ja arcosia. Olen veeretanud juba tel näpuvahel kutsumaks kiirabi aga see vist mõtetu. Ahjaa , eelnevalt aastaid tagasi ka vahel selg valutas mõne pingutuse peale, röngten tuvastas kõver selja(selg nõgus) , muutusi muid veel polnud

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt on tegu nimmediski poolt põhjustatud jalanärvijuure ärritusega.
Paranemise eelduseks on mõni päev enamasti lamada ja hiljem loobuda igast tegevusest ja asendist mis põhjustab jalavalu. Kui valu jõuab ka säärde ja põhjustab labajala nõrkust ja tuimust tuleb pöörduda EMOsse neurokirurgi konsultatsiooniks.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika
tel. 6748591 kl.14-16