Seljavalu, võimalik operatsioon. 22.10.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere ja jõudu!

Pikka aega on olnud probleemiks seljavalu alaseljas vasakul.
Nüüdseks valu ka istudes ja häirib tugevalt elu ja toimetusi.

Palun lugege üle uuringu vastus ja öelge mulle:
1)Kas antud seisundit saab operatsiooniga parandada, kui suur on õnnestumise %.
2)Kas peale operatsiooni saan teha edaspidi sporti? Eriti jooksmist.

Kirjeldus: Leid: Lülisamba lumbaallordoos on tavaline, L5 lülikeha naterolistees (ilsmelty spondülolüüsiga) kuni 5 mm, ülejäänud lülikehad sagitaalsuunalise nihketa. Lülikehad tavalise kuju ja kõrgusega. Fassettliigesed mõningase artroosiga. Kõik lülivahemulgud normipärased, närvijuurte mõjutusi foraminaalsel ei ole, v.a. L5/S1 neuroforamenid on listeesist tingituna deformeeritud, siin on mõlema L5 juure vähemalt kontakt. Kõik diskid on normaalse kõrguse ja veesisaldusega, v.a. L5/S1 disk on dehüdreerunud, diski pseudokummumine kraniaalsemale, . Spinaalkanali ja durakoti deformatsiooni ei ole. Conus medullaris signaalimuutusteta. Mare Meldre D00437

Tänud ette!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ainult pildi kirjelduse järgi ei saa otsustada operatsiooni vajaduse ja järgneva haiguse kulu üle. Kui valu jalga(desse) ei kiirgu, tegelevad asjaga ilmselt lülisamba ortopeedid, kelledega tuleks ka nõu pidada.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika