Seljavalu mis kiirgab jalga 13.10.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Olen pisut nõutu! Juulist alates vaevab seljavalu. Neuroloog määras ravi ja saatis MRT tegema, aga kahjuks nüüd juba poolteist kuud haiguslehel. Kas oleksite nii mõistev ja seletaksite lahti MRT leiu:
Leid: Sinistroskolioos, spondüloos. Lülisamba lumbaallordoos on tavaline, lülikehad sagitaalsuunalise nihketa. Lülikehad tavalise kuju ja kõrgusega. L1/2 eesmises osas tursseisgnaali - Modi 1 tüüpi degeneratiivne muutus. Fassettliigesed artrootilised. Lülivahemulgud deformeeritud, Ldex juurel vähemalt kontakt formainaalsel, ülejäänud närvijuurte mõjutusi foraminaalsel ei ole. Kõik diskid on vähenenud kõrguse ja veesisaldusega, L3/4, L4/5 ja L5/S1 diskided kummumine, L3/4 tasemel on L4 dex juurega subartikulaarsel kontakt, mujal otsest närvijuurtega kontakti ei eristu. L4/5 tasemel on paremal ILE defekt. . Spinaalkanali ja durakoti ahenemist ei ole. Conus medullaris signaalimuutusteta. Degeneratiivsed muutused. Mare Meldre D00437

Hetkel veel valuvaigistid mingil määral toimivad.

Lugupidamisega

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on mitme alumise nimmelülidevahelise kõhrketta degeneratiivsete muutustega. Kui valu ei kiirga jalga ega ei ole tekkinud labajala nõrkust siis op. arvesse ei tule. Võimlemise ja ravimitega valud tavaliselt mööduvad aga see võib kesta kaua.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika