Pigistustunne selgroo ja abaluu vahel, kiirgab ka küljele 20.01.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

kuidas kommenteerite järgmist:

MRT-uuring lülisamba rinnaosast natiivis: Rinnalülid on normaalse kõrgusega, kontuurid ja struktuur on iseärasusteta, lülikehade nihkeid ei esine, lülikehad tavapärase kõrgusega. Fasettliigestesed on iseärasusteta. Th 7/8 ja Th 8/9 lülivahemikud on ahenenud, lülivahediskides on degeneratsioonile iseloomulik madalam T2 signaal, Th7/8 lülivahemikus on väike parempoolne paramediaalne diskiprotrusioon, mis deformeerib duurakoti ja seljaaju ventraalset kontuuri. Seljaajus müelopaatia tunnuseid ei ole. Th 8/9 lülivahemiku kõrgusel on vähene difuusne diskiprotrusioon, mis deformeerib kergelt duurakotti. Lülisambakanali ega intervertebraalmulkude ahenemisi esile ei tule. Th 7/8 ja Th 8/9 vahemikes diskiprotrusioonid.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kirjeldatud on degeneratiivseid muutusi selgroo 7/8 ja 8/9 rinnalülidevahelistes kõhrketastes milledest tulenev närvijuurte ärritus võib põhjustada valusid selgroo rinnaosas ka kiirgumisega roietevahelise närvi kaudu külge ja ette. Täpsustab diagnoosi ja ravivõimalusi neuroloogiline läbivaatus.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika