Mis asi on javensoni sündroom? 17.12.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere hiljuti käisin eeg tegemas ja avastati javensoni sündroom. Mis asi see on ja milline näeks ette ravi kas mul oleks võimalik päästekooli astuda sellega?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on teatud päriliku epilepsiasündroomiga, millele iseloomulikke tunnuseid näitas EEG. Epilepsiat saab siiski diagnoosida vaid siis kui esinevad ka epilepsiahood. Tuleks minna neuroloogi -epileptoöoogi vastuvõtule hoogude kirjeldamiseks ja läbivaatuseks.

Dr. Ain Pajos