Röntgeniülesvõte lülisamba piirkonnast 08.11.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

sain digiloost sellise vastuse, arst on puhkusel ja kellegi käest ei ole küsida. Olen hädas käte ja jalgade suremise ja surumistega peas. Kas siin vastuses võib mingi seletus olla?

Kirjeldus: SPONDÜLOGRAMMIDEL KAELAOSAST 2- SUUNAS: Lülikehade kõrgused ii, tagumised
kontuurid ühisel joonel. Kaelalordoos lamenenud. . Lülivahed C3-7 ahenenud ja lülikehade
lõpp-plaadid on tasased , mõõdukad eesmised ja külgmised osteofüüdid. Fassett-liigesed
on ealised.. Luude struktuursus oluliste iseärasusteta.
SPONDYLOGRAMMID LUMBO-SAKRAALOSAST 2- SUUNAS
5 nimme-tüüpi lüli, Olulist lülisamba kõverdust esile ei tule,lülikehade kõrgused
ii, tagant ühisel joonel, nimmelordoos säilinud. Olulist lülivahede ahenemist esile
ei tule L3 limbus vertebra, Muus osas lõpp-plaadid on tasased.Fassett-liigesed ealised.
Luude struktuursus tavaline.

Järeldus: Osteochondrosis . vert C3-7
L3 limbus vertebra

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kaelalülides on vähe väljendunud degeneratiivsed muutused ja 3ndas nimmelülis väike arenguhäire. Toodud muutused tavaliselt vaevusi ei põhjusta.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika