Tugev valu ja pinge tunne peas 29.07.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Mul on mõne aasta jooksul tekkinud veidrad valud peas. Enamjaolt valutab parema silma juures olev veerand aju ning valu kandub edasi ka silma ja kaela. Sel hetkel kui valu käib, läheb pilt kohati mustaks ning pea hakkab ringi käima. Valuga tuleb kaasa ka pingetunne samas kohas. Valu saan kirjedada vaid nii, et kui kujutaksin ette, et kellegil on suur nael ja haamer käes ja nad virutavad mulle sinna pähe selle naela täie jõuga. Selline pisteline valu. Kestab alati kuni 10sec. Nädalas korra kogen vähemalt seda valu.
Aitäh.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kirjelduse järgi võib tegemist olla nn. välgupeavalu hooga (thunderclap headache). Võimalik on kolmiknärvineuralgia aga ka mitmed ajuveresoonte - ja verevarustuse probleemid. Vajalik on neuroloogi läbivaatus ja ilmselt ka abiuuringud.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika