Kuklas ja silmas lihaspinge ning valu 03.07.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

5.aprillil tekkis keset ööd silmi avades tugev pearinglus, pead pikali olles uuesti vasakule keerates tekkis pearinglus uuesti. Järgmisel päeval arstil pandi diagnoosiks asendivertiigo, koju sain ka vastavad harjutused. Alguses neid teha ei julgenud, kuna pearinglus oli väga tugev ja hirmutav. Seetõttu magasin kõrgemate patjadega ja ainult paremal küljel kuni 3 nädalat. Esimesel nädalal tekkis vasakul ülalau piirkonnas lihaspinge (mis oli silmaga nähtav). Käisin kõrvaarsti vastuvõtul, kus tehti asendi harjutusi (epley manööver). Lisaks käisin ka füsioterapeudi juures tegemas manöövreid, vastuvõtu manöövri sooritamise ajal pead kallutati taha ja vasakule ja just sel ajal tekkis vasakule kaela piirkonda tugev survetunne. Peale manöövrite tegemist survetunnet enam ei esinenud. Järgmise päeva hommikul ärgates tekkis pead ettepoole kallutades tugev raskustunne taha kuklasse, peale seda lisandusid tugevad lihavalud kaelast õlavöötmeni, vasakus käes surin (esines vaid mõned päevad). Lisandus ka tinnitus .Peas ja otsmikus selline surin ja kui silmad sulgesin, siis esines silmade võbinat) Esialgu kirjutati Sirdalud 4mg, mis ei aidanud valu vastu. Seejärel määrati tugevam lihasrelaksant, mis kolme päeva pärast leevendas lihasvalu. Vasak silm hommikuti peale magamist on normis, kuid juba paari tunnin pärast tekib silmnähtavalt lihaspinge vasakus silmas ja õhtuks ka raskustunne ning vähäsel määral ka valu. Tänaseks istudes tekib kangus kaela, valulikkus, selili olles tekib kuklas väga ebamugav tunne.
Kõige rohkem teeb muret just see silma tekkiv pinge. Sellest on tekkinud nüüdseks ka unehäired, väga raske on uinuda, kuna koguaeg on pinges olek, nagu ei saaks ennast välja lülitada. Mitte kunagi varem pole unehäireid olnud, pigem alati kergelt uinunud.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Aprilli algul võis tõesti olla asendivertigo periood, kuigi see haigus esineb tavaliselt palju vanematel. Hilisemad kaebused viitavad siiski kroonilisele ärevushäirele, mis toodab lihaspinget kaelas, seljas, valu ja pigistust peas, unehäireid ja ka palju muid erinevaid kaebusi. Kui põhianalüüsid on korras, tuleks minna neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika