Pinge-, surve-, valutunne peas, väsimus 19.07.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Umbes aasta tagasi tekkis esimest korda pealakke pinge- või survetunne, mis kadus tunni jooksul.
Sama tunne hakkas tekkima mitme kuu järel näiteks stressi- või väsimuse situatsioonis, kuid mitte iganädalaselt.
Väike beebi, gaasid, magamatus ja sellest pinged...

Neli kuud tagasi põdesin koroonat ja selle põdemise ajal oli väga tugev peavalu, millega kaasnes tugev surve pealaes ning nn. liikuv (oma kohta vahetav) surisemistunne pea erinevates osades. Kord aitas ibumetin või paracetamol, kord mitte.
Peale koroona põdemist ning ka põdemise ajal, oli päevi, kus kummardades oli pealagi lausa valus, ilma seda füüsiliselt puudutamata.
Tänaseks on põdemisest neli kuud möödas, kuid iga nädal on vähemalt 3-4 päeva, kui surin/pingetunne/sähvatused, segavad igapäevaelu ning ka ööund.
Aeg-ajalt on üldväsimus kas jalgades või üldseisundis, kerge iiveldus (harva ja võib olla ka millestki muust), õhupuudus öösel (võis olla ka palavusest, olnud korra).

Neuroloogile on saatekiri olemas, kuid aega pole veel saanud, sest uusi aegu kas pole avatud või muu põhjus.

Kas peaksin neuroloogi juurde tasulise aja võtma, pöörduma erakorralise meditsiini poole või ootama paar kuud, kuni tekivad neuroloogile ajad?

Äkki oskate soovitusi anda, kuidas sellist pinget ja valu vähendada või ravida ilma mingeid ravimeid kasutamata (kui selline võimalus üldse olemas on)?

Kui ohtlik selline valu on ning mis võiks olla põhjus?

Kuna mul on rinnalaps, siis hea meelega tugevaid ravimeid veel ei võtaks.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ainus võimalus ravimeid vältida on regulaarne ja järjekindel sportlik liikumine. Paranemine võtab aga mitu kuud.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika