Näovalud 19.04.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 28-aastane naisterahvas ja mul on küsimused seoses näovaludega. Näovalud algasid jaanurari alguses peale hamba eemaldamist. Nimelt oli mul tagant ühel hambal korduvalt põletik, aasta lõpus tekkis jälle ja otsustasin hamba lasta välja tõmmata ning asendada implantaadiga. Hamba eemaldamine oli raske ja paranemine võttis kaua aega, võtsin ka antibitootikume. Sellest ajast saadik on mul tekkinud vasaku näopoole valud. Veebruaris käisin ka Emos, sest vasakust silmast läks nägemine uduseks, kõrv ja vasak suupool valutasid väga hullusti. Emos pandi mulle diagnoos: kolmiknärvi neuralgia ja kirjutati Carbalex 200mg. Olen käinud kokku kolme erineva hambaarsti juures, et välistada täielikud, et asi on hammastes. Kasutan ka öösiti hamba kapesid, kuna kahtlustasin, et krigistan öösiti hambaid. Ilmselt selles pole asi, kuna olukord pole paremaks läinud. Näovalud on pidevad ja tuikavad/närivad. Magamist valud ei sega. Kas tõesti võib tegu olla kolmiknärvi neuralgiaga? Olen lugenud, et kolmiknärvi neuralgia valu iseloom on teistsugune, minul aga on pidev ja tuikav valu. Arst ütles, et võtaksin Carbalexi vastavalt vajadusele. Kui valud hakkavad võtan mitu päeva olenevalt valu suurusest 1 või 2 korda päevas. Mõni päev hiljem jäävad valud ära ja nädal aega on umbes korras kõik ning siis hakkab jälle kõik otsast peale. Kas peaksin tegema selle rohuga mingisuguse pikema kuuri?
Milles võib asi olla, kas hamba eemaldamise käigus võis mingi närvi haru kahjustada saada ja kas mul on lootust sellest halvast haigusest paraneda?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui Carbalex 200 aitab, tuleks seda võtta mitu kuud enne järkjärgulist vähendamist. Hambamanipulatsioonid võivad tõesti kahjustada kolmiknärvi haru. Võimalikud aga on ka muud valu põhjused ja kui ravim ei aita, tuleb minna neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika