Näovalud 15.05.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Alates oktoober 2020 kimbutavad mind valud, mida olen seostanud hammastega. Tänaseks olen külastanud mitmeid hambaarste, kes kõik kinnitavad, et hammastest valutamine ei tule.

Oktoobris alustati juureravi all vasakul lõuas 7-ndas hambas. Valutamine jätkus, kuigi arstid ütlesid, et kõik on justkui korras. Eemaldati ka 8-s ehk tarkusehammas. Valutamine jätkus. Ravi kestis mitu kuud ning märtsis palusin hamba eemaldada.
Kohe peale seda hakkas valutama üleval esimene hammas, mida on varasemalt juureravitud ja tehtud ka juuretipu op. Hambaarst ütleb, et põletikku seal pole ja kõik mu hambad on terved. Pőőrdusin perearstile, kes kirjutas Lyrica nimelise ravimi. Käisin neuroloogi vastuvõtul, kes tegi peast kompuuteruuringu, mis oli korras. Kirjutas Coaxil nimelise ravimi. Täna on valu "kolinud" ka paremale alla lõualuusse.
Valu on pidev, tuim, őősel magada laseb.
Kas palun selgitaksite, miks need valud on tekkinud ja kuidas edasi minna? Valud kestavad

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla kroonilise atüüpilise näovaluga. Tavalised valuvaigistid sii ei aita. Ravi määrab peale läbivaatust neuroloog või valuarst.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika