Lihastes "sipelgad" 08.12.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Peale cov19 läbipõdemist paremas reies lihaste surinad,lihased nagu kuumavad,see kestnud 5 päeva.Hiljuti oli ka parema säärel veenikomude lõikus.Kas see on mööduv nähe või peab spetsialisti poole pöörduma

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Sipelgate tunne jäsemetes on seoses survega närvitüvedele ja ka võimaliku algava närvikahjustusega. Covid i põdemine jätab alati jälje ka närvisüsteemile, sel juhul on siiski tõenäoline iseeneslik paranemine, kuigi vahel mitmete kuude möödumisel. Kui surinad ja ka võimalik tuimus süvenevad, on soovitav pöörduda neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika