Selja ja jala valu 10.09.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.Umbes 10 kuud tagasi tekkis seljavalu,mis oli nii meeletu et ilma abita püsti ega pikali ei saanud.siis hakkas kuidagi see valu kiirgama või liikuma selja vasakust poolest alla.Läbi tuhara ja vasaku jala alla välja.Perearst saatis mind jalga teipima,mis ei aidanud midagi ja saatis seljast pilti tegema röntgenisse,mis ka väidetavalt ei näidanud midagi.Nüüd on asi nii hulluks läinud,et hommikuti ärgates ei kannata eriti vasaku tuharapeale toetuda ja jalg on nii valus et lausa terve keha väriseb.võtan valuvaigistit ja ootan et lähex siis päeva ajakski vähemax.Õhtuti on sama,kuid mitte nii meeletu valu.Loodan koguaeg ,et läheb millalgi üle aga tundub,et läheb hullemaks.Mis ma saaksin teha või kuhu pöörduma peaksin,et natukenegi abi saada.Kardan et mingi hommik ma ei saagi voodist voodist enam püsti.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Järsku tekkinud valu alaseljas mis hiljem kiirgub tuharasse ja jalga viitab nimmelülidevahelise kõhrketta kahjustusele. Kui seljapilt midagi ei näita, on tegemist hiljutise vigastusega mis on seotud kas tõstmise või sikutamisega. Tegemist enamikel juhtudel on iseparaneva seisundiga , paranemine võib võtta aga mitu kuud.
Oluline on vältida asendeid, liigutusi ja tööd mis põhjustavad valu jalas, tarvitada valiuvaigisteid. Ohumomendid ja operatsioonivajadus tekib siis kui ilmneb labajala nõrkus - ei saa käija kas kandadel või varvastel ja harva ka tuimus tuharate ja reite vahel ja põiehäired - siis tuleb pöörduda EMOsse.
Kui mõõdunud on aga juba 10 kuud, tuleks teha MRT uuring nimmelülidest (neuroloogi saatekiri)ja pöörduda neurokirurgi vastuvõtule.

Tel. 6748591
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika