radikuliidi järelravist 07.05.02 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere dr. Pajos!

Peale radikuliidi operatsiooni 13.12.2001.a. kestab valu parempoolse selja alaosas, mille tuimus läbib parema jala kuni suure varbani (tuim ja vahest suriseb), paremale kannale toetumine ei hoia korralikult labajalga. Operatsioonijärgsed taastusravid: käsimassaaz (10 korda), raviujumine, igahommikune ravivõimlemine, tabletid Vipex ei ole andnud tulemusi. Mis teha edasi? Kas aitab nõelravi, rahvameditsiin?

Head nõu lootma jäädes - R.P. (56.a. meesterahvas).

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kas jala tuimus ja nõrkus on samasugune kui enne op. i või on toimunud väike paranemine?

Nimmediski op. i järgselt peaks kaduma kohe valu, jala nõrkus ja tuimus vähehaaval taanduvad ja täielik paranemine võtab mitmeid kuid, vahel aasta.

Ravivõimlemine ja massaaz on kindlasti kasulikud kuid ükski ravi ei kiirenda närvi paranemise kulgu.

Dr. Ain Pajos