Nimme disk puruks 01.03.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, 2019. juunis sai seljale viga tehtud tõstmisega, nimoodi et jalg oli alt ära valu kiirgus parema jala sääreni, nädal aega sai kodus puhatud, vaikselt võimeldud. Sügisel juhtus sama asi aga valu oli leebem kui esimesel korral, kuu aega hiljem(detsember 2019) sai tehtud ''mrt''.
1-2 kuud oli tunda krampi paremas sääres, veebruari alguses käisin Tiit Ilvese juures, kes luges pildilt et nimmedisk on puruks. Kirjutas arcoxia 120mg, nüüd aga alaseljas annab kergelt tunda, parema jala varbad kergelt surisevad ja vahel annab nüüd ka tunda vasakus sääres kerged pinget? kaua disk paraneb, mida ise saaks ära teha? Mainin ka et töö on istuv masina töö kus rappumist on korralikult, kas tuleks ametit vahetada? kui hulluks see minna võib?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui nimmedisk sai viga, võivad selja ja jalavalud esineda korduvalt. Seisundi paranedes on vajalik pidev ravivõimlemine tugevdamaks selja ja kõhulihaseid ei vähendada ägenemiste võimalust. Kui jalavalud, tuimus ja nõrkus süvenevad, tuleb pöörduda neuroloogi poole.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika