naha tuimus 18.07.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

ca 1-2 kuud tagasi panin tähele, et parema jala suur varvas tunneb kuidagi teisiti kui vasaku jala varvas, tunneb aga tuimalt. lisaks on olnud juba tükk aega (ei tea täpset aega millal tähele panin, kuid kindlasto üle 6 kuu tagasi) selja peal rinnahoidja kinnitus piirkonnas tuimus tunne, algul oli see väike koht, aga nüüdseks tuim ala laienenud (jällegi paremal pool, vasak pool tunneb samast kohast erksalt). olen pidevalt väsinud, võimalusel võiksin magada nii päevad kui ööd. vahest käivad külas ka pearinglus hood, kas voodisse pikali heites ja külili keerates või voodist tõustes.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Varba tuimus on tavaliselt seotud jalanärvi kompressiooniga - see võib toimuda nimmelülide vahel (siis ka tavaliselt nimme ja jalavalud) või ka seoses harjumusega istuda jalg üle põlve.Paranemine võtab kaua aega ja vajalik on närvi ärritamise asend lõpetada.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika