Naha ülintundlikkus (sellega seoses nahal valu tunne) 30.05.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Kas kõõlusepõletikuga randmel võib esineda naha ülitundlikkust (antud koht puudutades väga valus). Samas pole välistatud närvi kahjustus (probleem algas 30.11.2022 tuimus tunne (naha paresteesia esmane diagnoos, 29.05.2023 kahtlustatakse uut diagnoosi randme kōõlusepõletik (krudiseb veidi antud koht).. tuimus tunne on asendunud ülitundlikusega, arst kirjutas välja ortoosi, et kaitseksin enda kätt. Lisaks tekkis küsimus, et kui peaks olema närvi kahjustus siis selleks kulub aastaid, et taastuks närv (jōud käes on enda arvates alles, veidi on raskusi kokku surumisel, nôrkus tunne veidi).

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kõõlusepõletik ja närvikahjustus on erinevad haigused, ka ravi ja prognoos erinevad. Oluline on täpne diagnoos mis selgub arsti visiidil.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika