Parema kehapoole tuimus 25.02.10 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Rohkem kui kümme päeva on parem kehapool tuim (veider tunne, nagu oleks parem kehapool kellegi teise oma). Otsest nõrkust ei ole, perearst on kontrollinud ka reflekse. Duši all ja õues käies on tunne, et nahk ei tunne külma ja sooja nii nagu teine kehapool. Umbes viis päeva tagasi tekkis tuimus ka paremal näopoolel ja peanahal, mõne päeva möödudes on nahk katsudes tundlik (kergelt põletav tunne). Peas (paremal pool) tekib aeg-ajalt tugev raskustunne ja rahvarohketes kohtades pearinglus. Esineb ka naha kuivus ja sügelus.
Aastaid tagasi esines samalaadset nõrkust/tuimust tugevate migreenihoogude ajal, aga need on taandunud. Viimased kaks aastat tarvitan kilpnäärme alatalitluse ravimit (50 mikrogrammi päevas).
Olen viimased kaks nädalat tõsises stressis (paar kuud tagasi raviti ka depressiooni) ja nüüd on lisandunud hirm oma tervise pärast. Öösel ei maga hästi, ärkan tihti paanikahoogudega (südamekloppimine, minestuse tunne jne). Päevasel ajal on kogu aeg külm, käed ja jalad jääkülmad.
Kas parema kehapoole nähud võivad olla tingitud stressist ja ärevusest?
Ette tänades.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui tuimus esineb nii paremal näopoolel, kehal ja jäsemetel ja püsib siiani on vajalikud lisauuringud. Selleks tuleb minna neuroloogi vastuvõtule.

Dr, Ain Pajos