Alaselg 29.05.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Aegajalt esinevad alaselja piirkonnas valud,põhjuseks arvan olevat külmetuse.
Vahest on hullemini ja valulikkuse piirkonnas tõmbab lihas kramppi.Olen märganud,et eriti halvasti mõjub soojus ,kui katta keha liiga soojalt või veel halvem kui tekkib pingutusest higistamine siis tõmbavad seljalihased valulikkus piirkonnas kramppi.Krambid esinevad ka täiesti teisel moel,kui uinud unne ,siis vahetult magama jäädes tekivad krambid.
Samas on olnud nii ,et kui olen eelnevalt külma saanud ja veel valulikkust seljas ei ole siis piisab külmale põrandale astumisest kui seljavalu algab.
Küsimus,miks soojaga asi hetkega alveneb?
Ette tänades

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Krambid võivad tekkida närvi või lihaskahjustuse tagajärjel Oluline on veremineraalide tasakaal ja kilpnäärme funktsioon. Tuleks paluda perearstile teha veremineraalide ( K, Na.,Ca., Mg.) määramine vereseerumis, samuti kilpnäärme funktsiooni testid. Krambiseisundite raviks kasutataksegi ka kuumi ja külmi mähiseid - miks need ühel või teisel viisil mõjuvad ei ole päris selge.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika