Valu kaelas, mis kiirgab pähe 18.03.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen hädas kaela valuga. Valu hakkab vasaku õla tagant ja kiirgab kõrva tagant pähe. Siis on valu peas väga-väga tugev. Vasakul pool on ka peanahk hell ja suriseb. Tunnen et vasak näopool ( ülapõsk ja ümber silma) on samuti hell ja krampis. Kui terav valu järele annab siis ei saa mõnda aega pead vasakule alla poole painutada, pean hoidma pead püsti. Katsudes on kõrva taga (seal kus kolju lõpeb) kaelasoon valuline. see probleem on mul olnud pikka aega. Eriti tekib külmal ajal, talvel või tuulise ilmaga. Süda on samuti paha sel ajal. Umbes kolm-neli korda aastas on mul ka pearinglus, mida siiani on seostatud sisekõrvaga. Pearinglus on tavaliselt pikali olles ja pead pöörates. Teen harjutusi kaelale, mida mulle õpetati taastusravil olles. Harjutused mõjuvad hästi, kuid päriselt valu ära ei kao. Panen ülaseljale ka sooja kotti ja see kergendab samuti. Periooditi võtan ka Meloksicami, mis samuti leevendab valu. Kuid ma ei tea, kas tohin seda võtta pidevalt. Ja terav valu, mis siirdub kõrva tagant pähe on muutunud talumatuks. Nüüd tahaksingi teada teie arvamust ja soovitusi, mida pean ette võtma. Milline arst mind aidata saaks - neuroloog või kõrvaarst. Teie vastust ootama jäädes.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Sageli on ühepoolse peavalu põhjuseks kaela lihaspingest tingitud kuklanärvi ärritus. Jätkake kaelaharjutusi, meloksikaamiga võiks teha ravikuure kestusega 7-10 päeva, lisaks ka massaazikuur kaela ja kukla üleminekukohale. Kui paremaks ei lähe tuleb külastada neuroloogi.

Tel. 6748591
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika