jala tuimus 09.05.19 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mul mure vasaku jalaga. Algas see juba aastaid tagasi,kuid segama on elu hakanud nüüd lähiajal. Nimelt ei saa normaalselt käia , isegi paar sammu ei saa enam normaalselt teha ,kuna lonkan. Põlvest allpool jalg oleks nagu surnud ,ei saa normaalselt astuda ega jalga tõsta. Jalalaba on ka tuim. Aga jalg ise ei valuta, ning jalga tunnen, lihtsalt just käies on see tuimus. Labajalg on samuti nõrk ja kui olen juba pika maa köinud on raske seda jalalaba tõsta ,kui kuskilt on vaja üle astuda. Kui tegemist on närvikahjustusega ,kas sellele on ka ravi ja kas sellest on võimalik ka täiesti terveks saada ning kuhu peaks täpsemalt pöörduma?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui närvikahjustus on seoses traumaga on paranemine iseeneslik kuid pikk- kestab kuid ja aastaid. Kui kahjustuse nähud ilmnevad aeglaselt ja progresseeruvalt, tuleb pöörduda neuroloogile lisauuringuteks.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika