Käsi valutab. 23.04.19 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Niisiis, kõik algas sellest et istusime sõpradega saunas, jõime õlut, saunatasime. Dušširuumis oli libe, libastusin, kukkusin selili. Midagi hullu nagu seejärel ei juhtundki, pea lõin natukene ära, seljas ka avastasin uute lihaste olemasolu. Raputasin paar minutit pead ja oligi kõik korras taas, saun jätkus. Tasub mainida ka seda et alati leiliruumist hüppame jääkülma basseini, nii ka seekord peale kukkumist.
Paar päeva ei olnud häda miskit, tegin füüsilist tööd nagu tavaliselt. Mõni päev hiljem aga avastasin et autoga sõita on raske, vasak käsi õrnalt tuikab kuskilt õlavarre juurest. See tunne osutus progresseeruvaks. U. nädala pärast juba täitsa valutas kuskil hästi sügaval õlavarres, käele nagu ei leia õiget asendit kus ta ei valutaks, u. 90% asenditest on valulikud. Näiteks autoga sõita, lihtsalt paigal seista, ka voodis magada. Magades on leitud üksainus asend (käe peal kasi sirge), siis ei valuta. Kõige valulikum tundub lihtsalt paigal seismine käsi ripub sirgelt alla.
Füüsilist tööd (ka rasket) sai jätkuvalt teha, siis nagu tööhoos ei tundnudki et käel oleks viga miskit. Peale tööd aga käsi valutas rohkem kui muidu nt. puhkepäeval.
Tasub mainida ka et samaaegselt käevaluga esineb kaelalihases äkilisi valusid mingit erilist pealiigutust tehes (harva muidugi ja hetkeks vaid). Sama tunne nagu peale trenni järgmine päev avastad et kuskil sügavuses on lihased liiga saand. Ei saagi aru on need kaela või pigem juba selja lihased...midagi vahepealset. Aga samuti vasakul poolel.
Nüüd u. neli nädalat peale juhtumit hakkas esinema käes uus sümptom, käsi hakkas surisema vales asendis olles. Surin jõuab nagu sõrmeotsteni välja, nagu äramagatud käsi hommikuti. Ära läheb ka kiiresti kui asendit muuta.
Tööd teha saab, tõsta-tõmmata-lükata raskeid asju ei ole probleemi (v.a. et hiljem rohkem valutab). Ainus liigutus mis live-is valu tekitab (piisavalt et koheselt see operatsioon ära lõpetada) on ujumine, käsi ees sirgelt alla lükkamine, ujumine noh.
Ise kahtlustan et kukkumine+jääkülm bassein+õlu...mingi põletiku lõi sisse kuskile äkki. Sest üldine enesetunne on ka nagu õrnalt kehvem, no kui natuke külmetada saand või nii.
Nüüd tööd tehes instinktiivselt osaleb vasak käsi tööprotsessis palju vähem.
Kätt puudutades/masseerides/kreemi määrides mingit erilist valupunkti ei tähelda, kuskil sügaval nagu oleks see allikas, ei ulatu vist.
Õlut...no vahel ikka olen joond, kuigi põletikuga nagu vist ei tohiks.
Arsti poole pöördund pole, küll ise ära paraneb olen põhimõttega, ennegi igasugu asju juhtund ja ära paranend. Aga miskipärast seekord ei taha paremaks minna. Läheb nagu natukene paremaks kui mitte midagi mitte teha paar päeva teleka ees istuda, aga egas nii ei saa ju.
Niiet jah, mis hädaga küll võib tegemist olla?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Jääb mulje, et käenärvi ärrituse põhjuseks võib olla kaelalülidevahelise kõhrketta nihkumine ja kontakt närvijuurega. Kas kael oli kange, kas on olnud varasemat kaelatraumat? Soovitan teha rö. pildid kaelalülidest (perearst) ja neuroloogi konsultatsioon - tel 6 748 591

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika