Parem jalg ei liigu, teist ähvardab sama saatus. 15.04.19 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, minu emal ei liigu parem jalg, valu tunneb ja puudutusi tunneb, kuid jalg on hästi raske, nagu "pomm". Algas sellest, et algul ei liikunud varvas, siis labajalg oli nõrk, liigutustele ei allunud ja rippus. Ema saadeti eelmisel kevadel selja massazi, peale mida lakkas terve see jalg vaikselt liikumast. Detsembris kontrolliti verevarustust ja sellega ili kõik korras, veri jalgadesse voolab, samas oli see jalg teisest ka palju külmem. Emale öeldi peale kompuutris käiku, et selgroog on pitsunud pikku pidi ( mitte teistpidi nagu tavaliselt, et diskid vajuvad kokku) ja et osa närve on selle pitsumise vahel ( ilmselt kevadisest masaazist tingituna). Nüüd hakkab ka teine jalg rivist välja minema, kui siiani sai sellele veel toetuda ja toas ka raamiga ringi liikuda, siis nüüd ei ole sellele võimalik toetuda, jalg on nõrk, suriseb nagu hakkaks surema. Hiljuti vajus ema WCs selle liikumatu jala peale kokku ja väänas selle pahkluust välja, kiirabi viis ta EMOsse ja seal seoti jalg sidemega kinni/paika, peale seda on ka vasak jalg veelgi nõrgem. Ema lootis, et EMOs saab ehk rohkem abi, kuid seal mudugi ei tehtud rohkem midagi, mis ka arusaadav, sest see pole nende pädevuses. paraku ei ole ka võimalik ema kuidagi arsti juurde viia, sest ta elab kolmandal korrusel ja sealt alla teda talitada ei saa, kuna tema enda jalad ei hoia teda püsti. Kas nende sümptomite pühjal on üldse võimalik öelda, mis neid jalgu vaevab ja kas on ravi üldse enam võimalik?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Lülidevahelise kõhrketta väljasopistus võib vigastada jalanärvi - tulemuseks labajala tuimus ja nõrkus. Kui pressingu all on ka teise jala närv ähvardavad põiehäired (põis kinni) ja tuimus jalgade vahel. Siis päästab vaid kiire operatsioon neurokirurgi poolt. Ema tuleks viia neurokirurgi vastuvõtule või hospitaliseerida neurokirurgia osakonda. Rääkige asjast perearstiga.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika